Niestety nie znaleziono produktów o podanej nazwie

Pierścionek zaręczynowy to wyjątkowy rodzaj biżuterii. Kiedy wręczasz go swojej ukochanej, dajesz jej nie tylko piękny, oryginalny i kosztowny dodatek, ale przede wszystkim obietnicę tego, że będziecie ze sobą na dobre i na złe. W tym przypadku rzeczywista wartość nie dorówna wartości sentymentalnej, dlatego idealny pierścionek zaręczynowy to taki, który pokaże, jak bardzo znasz swoją przyszłą żonę. Złoty czy srebrny krążek powinien pasować do jej stylu, dobrze leżeć na jej serdecznym palcu i wygodnie się nosić. Ponadto idealny nie musi oznaczać drogi. Wybierz taki, na który pozwala Ci sytuacja finansowa. Obecnie oferta pierścionków zaręczynowych jest tak ogromna, że na pewno uda Ci się znaleźć symbol Waszej miłości, który sprosta wszystkim tym wymaganiom. 

Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy?

Czym się różni pierścionek zaręczynowy od zwykłego i jak wybrać ten pierwszy? Odpowiedzi na te pytania poszukuje każdy mężczyzna, który postanowił klęknąć przed swoją ukochaną z myślą o obietnicy wspólnego życia. Najprościej jest powiedzieć, że idealny pierścionek zaręczynowy to taki, który koresponduje z gustem Twojej wybranki i Twoim budżetem. W naszej kulturze przyjęło się, że zaręczyny są wyjątkowym wydarzeniem i takiego też pierścionka wymagają. Najlepiej, aby był wykonany ze szlachetnego kruszcu i opatrzony naturalnym kamieniem. Najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe zawierają zazwyczaj diament, ale nie jest to regułą. Ostateczna decyzja powinna być podyktowana gustem Twojej ukochanej, a nie opiniami i przekonaniami innych. Najlepszym sposobem będzie więc odpowiedzenie sobie na zamieszczone niżej pytania, a wtedy dowiesz się, jaki pierścionek kupić na zaręczyny, tak by zachwycił Twoją przyszłą żonę. 

Jaki pierścionek zaręczynowy – złoty czy srebrny?

Kilkanaście lat temu najprawdopodobniej żadnemu mężczyźnie nie przyszłoby do głowy, aby swojej wybrance kupić pierścionek zaręczynowy inny niż klasyczne, żółte złoto. Współcześni Panowie jednak o wiele chętniej sięgają po inne rozwiązania jak białe złoto, a niekiedy i srebro. Jeśli wahasz się, jaki pierścionek na zaręczyny – złoty czy srebrny, to polecamy Ci zajrzeć do szkatułki z biżuterią Twojej ukochanej. Gdy dominuje w niej klasyczne złoto, taki też powinieneś kupić pierścionek zaręczynowy, gdy jednak więcej jest w niej srebrnej biżuterii, proponujemy bliżej przyjrzeć się pierścionkom zaręczynowym wykonanym z białego złota. Niezdecydowani mogą postawić na mniej standardowe rozwiązania i wybrać biżuterię dwukolorową, powstałą z połączenia białego i żółtego złota lub pierścionek zaręczynowy z różowego złota. Ten ostatni wariant będzie pasował zarówno do złotej, jak i srebrnej biżuterii. W przypadku, gdy białe złoto przekracza Twoje możliwości finansowe, alternatywą jest pierścionek ze srebra. 

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać kamień?

Za najlepszy wybór powszechnie uznaje się pierścionki z brylantami, co nie oznacza, że Twoja ukochana podziela zdanie większości. Jeśli brylant nie jest jej ulubionym kamieniem, to równie dużą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe z:

·         szafirem,

·         szmaragdem, 

·         rubinem, 

·         topazem.

Są to propozycje równie trwałe i piękne, co brylanty. Wybór pierścionka zaręczynowego wiąże się również z ilością kamieni i sposobem ich osadzenia. Dla minimalistek doskonały będzie pierścionek z jednym kamieniem. Oprócz tak klasycznego rozwiązania dostępne są także pierścionki z trzema kamieniami (jednym większym i dwoma mniejszymi), całym rzędem lub nawet rzędami małych kamieni. Wybierając jedno z tych rozwiązań, zwróć uwagę na sposób osadzenia kamienia lub kamieni, ponieważ oprócz pięknego wyglądu pierścionek powinien gwarantować komfort.

Pierścionek zaręczynowy – jak wybrać próbę złota?

Próba złota ma bezpośredni wpływ na wygląd i trwałość pierścionka zaręczynowego. Im wyższa próba, tym więcej złota w pierścionku, a mniej domieszek innych metali. Najniższa próba to 333, co oznacza, że w pierścionku jest 33,3% złota, a reszta to domieszki. Pierścionek o takiej próbie będzie charakteryzował jaśniejszy odcień i duża trwałość. Pierścionek o próbie 750 jest znacznie delikatniejszy i zawiera mniej domieszek, dzięki czemu jest doskonały dla alergików. Niestety będzie stanowił on również spory wydatek. Najpopularniejsze są jednak pierścionki zaręczynowe o próbie 585, ponieważ jest to kompromis pomiędzy trwałością a ceną. Pierścionek jest odpowiednio trwały, ale też na tyle plastyczny, że z łatwością można poddawać go różnym korektom np. rozmiaru czy naprawom.

Jak dobrać pierścionek zaręczynowy, tak by idealnie leżał na palcu Twojej wybranki?

Kiedy wiesz już, jaki pierścionek wybrać, by spodobał się Twojej wybrance, to przed Tobą ostatnie zadanie – wybór odpowiedniego rozmiaru. I choć może Cię to przerazić, to uwierz nam, że jest kilka prostych sposobów na uzyskanie takiej informacji. Twoja przyszła narzeczona, pierścionek zaręczynowy najprawdopodobniej umieści na palcu serdecznym prawej dłoni, dlatego zwróć uwagę, który z jej obecnych pierścionków zdobi ten palec. Następnie skorzystaj z chwili nieuwagi i zmierz jego średnicę. Możesz również pod jej nieobecność pożyczyć jej ulubiony pierścionek, o ile się z nim rozstaje i udać się do jubilera, gdzie pracownicy określą jego rozmiar. Jeśli wierzysz w dyskrecję najlepszej przyjaciółki swojej dziewczyny czy jej siostry lub mamy, to po prostu zapytaj. Jest duża szansa na to, że któraś z tych osób zna rozmiar palca Twojej ukochanej lub w prosty sposób może się tego dowiedzieć, nie wzbudzając podejrzeń.

Zaręczynowy pierścionek

Za ile kupić pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy możesz kupić już za kilkaset złotych, chociaż nie brakuje też modeli, które kosztują kilka, a nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych. To, jaki pierścionek zaręczynowy kupić i w jakiej cenie, powinno być podyktowane przede wszystkim możliwościami finansowymi. Najczęściej wybierane pierścionki to te w przedziale cenowym od 1000 do 2000 złotych i dlatego też w tej cenie znajdziesz w sklepie internetowym Filipowicz najwięcej modeli.

To, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, nie jest najważniejsze

Pierścionki zaręczynowe od lat budzą wiele emocji. Doskonale, kiedy wybrany przez Ciebie model zachwyca pięknem Twoją wybrankę, trafia w jej gust i idealnie leży na palcu, ale to, co w nim najważniejsze, to miłość, którą symbolizuje i widoki na wspólną przyszłość. Jakiego pierścionka nie wybierzesz, możesz być pewien, że ucieszy on Twoją przyszłą żonę. Z praktycznego punktu widzenia, pamiętaj również o tym, aby zadbać o detale, w tym opakowanie wybranego pierścionka zaręczynowego. Przed zakupem poznaj również politykę zwrotów czy reklamacji, bo mimo Twoich starań może okazać się, że jest on za duży lub za mały. 

Wierzymy w to, że po zapoznaniu się z naszymi wskazówkami, wybrany przez Ciebie model pierścionka zaręczynowego będzie tym, który spowoduje, że odpowiedzią na Twoje pytanie będzie “TAK”.


 

Ulubione