Filtracja (104 produkty ) Wyczyść filtry ×

Kolor złota Zaznacz wszystko

Próba złota Zaznacz wszystko

Ilość kamieni Zaznacz wszystko

Cena Zaznacz wszystko

Rodzaj kamienia Zaznacz wszystko

Niestety nie znaleziono produktów o podanej nazwie

Pierścionki zaręczynowe z topazami

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE Z TOPAZEM

Nazwa topazu pochodzi z języka greckiego i oznacza poszukiwanie. W starożytności był on jednym z najbardziej pożądanych i poszukiwanych kamieni. Do dzisiaj pierścionki zaręczynowe z topazem uchodzą za jedne z najpiękniejszych i niezwykle wyjątkowe. To jeden z oryginalniejszych prezentów, który możesz ofiarować swojej wybrance na dowód ogromnej miłości. Topaz jest krzemieniem glinu, który zawiera fluor. Występuje w wielu wariantach kolorystycznych — może mieć barwę niebieską, morską, żółtawozieloną, pomarańczową, różową oraz fioletową. Jest to kamień, który można szlifować na wiele różnych sposobów, zależnie od oczekiwanego efektu. Często porównuje się go do jasnej wiązki światła, która zachwyca intensywnością oraz promienną siłą. W sanskrycie nazwa topazu oznacza ogień, co doskonale oddaje jego barwę oraz blask. Jest to krystalicznie przejrzysty i twardy klejnot.

WYRAŹ SWOJĄ MIŁOŚĆ

Jest to kamień królewski, którego barwa w odcieniu złotego wina komponowała się doskonale ze złotem korony oraz dworskimi klejnotami. Od zarania dziejów świadczył o bogactwie i przepychu. Wybór pierścionka zaręczynowego z topazem dla ukochanej kobiety będzie świadczył o chęci podarowania jej tego, co najlepsze. Topaz jest szlachetnym kamieniem występującym w wyjątkowych barwach. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem pięknych pierścionków, gdzie topaz idealnie komponuje się z różnymi odcieniami złota oraz innymi kamieniami.

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE Z TOPAZEM Nazwa topazu pochodzi z języka greckiego i oznacza poszukiwanie. W starożytności był on jednym z najbardziej pożądanych i poszukiwanych k...

Ulubione