Filtracja (92 produkty ) Wyczyść filtry ×

Kolor złota Zaznacz wszystko

Próba złota Zaznacz wszystko

Ilość kamieni Zaznacz wszystko

Czas dostawy Zaznacz wszystko

Rodzaj kamienia Zaznacz wszystko

Niestety nie znaleziono produktów o podanej nazwie

Pierścionki zaręczynowe z rubinami

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE Z RUBINEM

Rubin jest uważany za wyjątkowy kamień szlachetnych, określa się go nawet mianem ekstraktu z krwi matki ziemi. Od zarania dziejów symbolizuje największe bogactwo człowieka — miłość. Dlatego też pierścionki zaręczynowe z rubinem są postrzegane jako idealny symbol nieskończonego uczucia, oddania, żaru namiętności i obietnicy wspólnego życia. Od wieków jest to ulubiony klejnot możnych i zakochanych. Rozpala żądze i zachwyca płomiennością. Nazwa kamienia pochodzi z łaciny i dosłownie oznacza czerwień, czyli barwę, którą przybiera. Występuje w kilku odcieniach — od słodkiego różu do namiętnej purpury. Swoją wspaniałą barwą zawdzięcza zawartości tlenku chromu, który występuje w małych ilościach w skorupie ziemskiej. Sprawia to, że rubin jest jednym z najrzadziej występujących kamieni na naszej planecie. Co więcej, rubiny niezwykle rzadko tworzą duże kryształy. Jest blisko spokrewniony z szafirem, jednak ten drugi jest znacznie powszechniejszy. Rubin jest także jednym z najtwardszych minerałów występujących w naturze.  Wszystko to sprawia, że to jeden z najszlachetniejszych i najcenniejszych darów od Ziemi.

SYMBOL MIŁOŚCI

Zapoznaj się z katalogiem naszych pierścionków zaręczynowych z rubinami i podaruj swojej wybrance jeden z najszlachetniejszych kamieni - symbol wielkiej miłości oraz namiętności. Rubin doskonale komponuje się z żółtym złotem, ale także tworzy ciekawy kontrast ze złotem biały. Pięknie prezentuje się w otoczeniu cyrkonii lub diamentów, które podkreślają jego wyjątkową barwę.

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE Z RUBINEM Rubin jest uważany za wyjątkowy kamień szlachetnych, określa się go nawet mianem ekstraktu z krwi matki ziemi. Od zarania dziejów symboli...

Ulubione