Obrączki na ślub cywilny. Jak wybrać te idealne?
Organizujecie ślub cywilny?
Przeszkody utrudniające zawarcie małżeństwa w obrządku religijnym, kwestie światopoglądowe, chęć zorganizowania prostej i szybkiej ceremonii — istnieje wiele powodów, dla których para decyduje się zawrzeć jedynie ślub cywilny. Czym różni się on od kościelnego? Sama uroczystość polega na złożeniu stosownych oświadczeń i podpisaniu dokumentów przed kierownikiem USC. Nie zawsze musi się ona odbywać w ratuszu. Po uzgodnieniu z urzędnikami można na przykład zorganizować ceremonię w plenerze.
Istnieje jeszcze jedna znacząca różnica. Podczas uroczystości świeckiej nie jest wymagana wymiana obrączek. Ten zwyczaj jest kultywowany w urzędach jedynie na wyraźne życzenie państwa młodych. Czy warto odrzucać tę tradycję? Wybór należy do pary młodej, ale wiele osób nie wyobraża sobie małżeństwa bez symbolu miłości i wzajemnej przynależności. Lśniący krążek z żółtego czy różowego złota może mieć dla Was tak wyjątkowe znaczenie, jakie zechcecie mu sami nadać.
Obrączki - symbol Waszej miłości
Tradycja noszenia obrączek małżeńskich nie powstała w związku z żadnym ze współczesnych wyznań — sięga czasów starożytnych. Wymieniając obrączki na ślubie cywilnym, również możecie poczuć ich niezwykłą magię. Kolisty kształt symbolizuje jedność i nieskończoność, złoto podkreśla wartość Waszego związku. Nietypowe elementy, jak kamienie szlachetne, grawer czy symbole mogą być świadectwem wyjątkowości łączących Was uczuć. Każdy rodzaj ślubu jest jednym z najważniejszych momentów w życiu dorosłego człowieka. Warto połączyć tę chwilę z wymianą obrączek, mających dla Was wyjątkowe znaczenie symboliczne i emocjonalne.
Obrączki na ślub cywilny: klasyka dopasowana do Waszego gustu.
Jeśli nie jesteś pewien, jakie obrączki wybrać na ślub cywilny, postaw na ponadczasową i niezawodną klasykę, którą można nosić przez resztę życia, bez obawy, że kiedyś się znudzi. Tradycyjne złote krążki mogą się zdecydowanie różnić między sobą:
-
szerokością,
-
profilem,
-
fazowaniem,
-
kolorem kruszcu,
-
stylem,
-
dodatkowymi ornamentami.
Dokonując wyboru, uwzględnijcie Wasz indywidualny gust i preferencje. Przeglądając gotowe projekty i informując nas o Waszych dodatkowych wymaganiach, bez trudu znajdziecie ten jedyny i idealny model, który dumnie nałożycie sobie na palce w obecności Waszych rodzin i świadków.
A może obrączki z różowego złota?
Czy obrączki ślubne z różowego złota to dobry wybór na ślub cywilny? Pasują one do stylu inspirowanego antykiem i vintage, a ich kolor budzi niezwykle romantyczne skojarzenia. Podkreślają urodę zarówno osób w ciepłym, jak i chłodnym typie kolorystycznym urody. Znaczenie mają też względy praktyczne — są one twardsze niż te białego i żółtego kruszcu, nie wymagają też platerowania rodem podczas okresowych konserwacji. Sprawdzą się doskonale jako alternatywa dla innych rodzajów złota.
Nietypowe projekty ślubnych obrączek
Skoro zdecydowaliście się zerwać z tradycją i wziąć tylko ślub cywilny, być może spodobają się Wam ekstrawaganckie, nietypowe obrączki ślubne. Warto rozważyć projekty wykonane z trójkolorowego złota, które wyglądają niezwykle oryginalnie. Również wdzięcznym pomysłem są obrączki z wieloma kamieniami lub ozdobione soliterem w wersji damskiej. W tej roli najlepiej wyglądają brylanty, symbolizujące wieczną miłość.
Pamiątka, która zostanie z Wami na lata
Dla dwojga osób, które łączy miłość i wizja wspólnego życia, nie ma tak naprawdę znaczenia, czy ślub jest cywilny, czy kościelny. Ale warto nawiązać do tradycji i zdecydować się na złoty symbol, który przez lata będzie symbolizować łączące Was uczucie. Powinien on pasować do Waszego stylu życia, a także opowiadać o Waszej historii. Firma Filipowicz poleca duży wybór klasycznych i nietypowych obrączek ślubnych z białego, żółtego i różowego złota, wśród których z łatwością znajdziesz wymarzony wzór. Możesz go także sam zaprojektować — sprawdź naszą ofertę!