Szafir – wyjątkowy kamień idealny na zaręczyny
Znaczenie kamieni szlachetnych
Piękne kryształy, wydobywane z głębin ziemi, zawsze fascynowały ludzi. Chętnie przypisywano im ukryte znaczenie, łączono ze znakami zodiaku i używano w leczeniu różnych chorób. Astrologowie i alchemicy odkrywali magiczne i naturalne właściwości cennych minerałów. Dzięki ich zapiskom wiadomo, że:
-
diament – symbolizuje niewinność, odwagę i niezniszczalność, a także nieprzemijającą miłość,
-
szmaragd – oznacza rozwój, mądrość cierpliwość, zapewnia płodność,
-
rubin – chroni przed złem, kojarzy się z miłością, zdrowiem i witalnością,
-
ametyst – uspokaja emocje, zapewnia dobre samopoczucie psychiczne,
-
granat – dodaje energii, wzmacnia wolę i poczucie własnej wartości,
-
tanzanit – działa uspokajająco i kojąco, sprzyja korzystnym zmianom w życiu,
-
topaz – uzdrawia ciało i duszę, zapewnia magiczną ochronę.
Wśród tych kamieni nie może zabraknąć szafiru. Kiedyś stanowił ulubiony klejnot królów i kapłanów, ponieważ chronił przed czarami i truciznami. Symbolizował czystość i mądrość, a zalety moralne noszącej go osoby potrafiły przydać mu blasku.
Sprawienie sobie złotego pierścionka z niebieskim szafirem zalecano osobom urodzonym we wrześniu, a także zodiakalnym Koziorożcom i Wodnikom. Z kolei medycy z zamierzchłych epok wykorzystywali go w leczeniu chorób krwi i nerek.
Szafir, czyli synonim małżeńskiego szczęścia
Nie sposób zlekceważyć magicznego i symbolicznego znaczenia, jakie przypisuje się temu niezwykłemu minerałowi. Ale czy sprzyja on także udanym związkom małżeńskim? Niebieska odmiana kamienia podobno obdarza swoją właścicielkę szczęściem, pogodą ducha, lojalnością i miłością. Jeśli tkwi w tym ziarno prawdy, złoty pierścionek zaręczynowy z szafirem będzie świetnie wróżył na wspólną przyszłość. Również 45. rocznicę ślubu nie bez powodu określana jest mianem „szafirowej” – trudno wyobrazić sobie lepszą rekomendację dla osób, które cenią sobie trwałość relacji.
Najważniejsze cechy szafiru
Szafir to kamień szlachetny zbudowany z minerału zwanego korundem. Jest bliskim krewnym rubinu. Jego nazwa oznacza „niebieski”, choć zdarzają się odmiany różowe, zielone i żółte. Swój chabrowy odcień zawdzięcza domieszce dwóch pierwiastków: żelaza i tytanu. Jego twardość wynosi aż 9 w dziesięciostopniowej skali Mosha, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w biżuterii noszonej na co dzień. Naturalnie występują w Tajlandii, Chinach, Australii i na Madagaskarze. W pierścionkach zaręczynowych pięknie komponuje się ze złotym kruszcem, który podkreśla intensywność koloru. Kamień sprawdzi się jako soliter lub w towarzystwie drobnych diamentów.
Pierścionek zaręczynowy z szafirem dla wyjątkowej kobiety
Mimo że brylanty to najczęstszy wybór dla przyszłej panny młodej, warto czasami zdecydować się na bardziej oryginalne rozwiązanie. Doceni to szczególnie indywidualistka, która chętnie przełamuje stereotypy i dystansuje się do modowych trendów. Pierścionki zaręczynowe z szafirem zdecydowanie mają w sobie to „coś” i są popularne wśród arystokratek i celebrytek. Złoty klejnot z 12-karatowym kamieniem zdobił dłoń słynnej księżnej Diany, a następnie trafił do jej synowej, Kate. Urok niebieskiego minerału i jego symboliczne znaczenie sprawią, że nosząca go na palcu kobieta będzie się mogła poczuć prawdziwą królową Twojego serca.
Zaręczynowy poradnik znajdziesz na filipowicz.pl
Przekonał Cię fascynujący kolor i bogactwo ukrytych znaczeń, więc zdecydowałeś, że Twoja ukochana otrzyma złoty pierścionek zaręczynowy z szafirem? W naszej ofercie przygotowaliśmy duży wybór modeli z białego, żółtego i różowego kruszcu z tym właśnie kamieniem w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Zapewniamy darmową dostawę oraz nieodpłatne udostępnienie miarek jubilerskich. Na stronach Filipowicz.pl znajdziesz także poradnik, a w nim mnóstwo niezbędnych informacji o zaręczynowych trendach i zwyczajach.