Niestety nie znaleziono produktów o podanej nazwie

Wyzwaniem dla Panów, którzy postanowili obiecać swojej partnerce wspólne życie, jest nie tylko wybór pierścionka zaręczynowego, który trafi w jej gust, ale również ustalenie jego ceny. Jednokrotność, dwukrotność, a może trzykrotność pensji? Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, która zadowoliłaby każdego. Jeden wyda na ten cel kilkaset złotych, inny kilka tysięcy, a i znajdą się tacy, którzy wybiorą model, którego koszt będzie równy wartości średniej klasy auta. Na szczęście cena pierścionka zaręczynowego nie świadczy o sile uczuć. Najrozsądniej jest więc wybrać taki model, którego zakup nie zrujnuje Twojego portfela. 

Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy?

Rozumiemy, jak wyjątkowym, a jednocześnie stresującym wydarzeniem są oświadczyny i jak ważną rolę odgrywa w nich pierścionek zaręczynowy, dlatego podpowiemy Ci, jak kształtują się ceny pierścionków zaręczynowych, od czego zależą i czy istnieją jakikolwiek zasady mówiące o tym, ile powinna kosztować taka biżuteria. Jest wiele mitów na temat tego, ile na pierścionek zaręczynowy przeznaczyć pieniędzy. Kiedyś wierzono, że powinna to być trzykrotność, a niekiedy dwukrotność miesięcznych zarobków. Przekonanie to wynikało z faktu, że mężczyzna zarówno pod kątem finansowym, jak i emocjonalnym powinien być gotowy na założenie rodziny i świadomy powagi sytuacji. Takie podejście nie ma jednak odzwierciedlenia we współczesnym świecie. Obecnie najlepiej sprawdza się kupno takiego pierścionka, na jaki Cię po prostu stać. Wybieraj spośród tych modeli, które mieszczą się w określonym przez Ciebie przedziale cenowym. Miej przy tym na uwadze, że koszt pierścionka zaręczynowego zależy od kilku czynników, w tym od:

·         materiału, z którego jest wykonany;

·         kamienia, którym jest inkrustowany;

·         parametrów kamieni;

·         próby złota, z której go wykonano.

Pierścionek zaręczynowy

Ile kosztują pierścionki zaręczynowe w zależności od wybranego materiału?

Zanim zaczniesz zastanawiać się, ile wydać na pierścionek zaręczynowy, najpierw musisz określić, z jakiego materiału ma być on wykonany. Panowie najchętniej wybierają złoto. Ci, którzy zdecydują się na białe złoto, muszą liczyć się z nieco większym wydatkiem niż w przypadku żółtego złota. Przy mocno ograniczonym budżecie niektórzy decydują się również na srebro. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie sam materiał wpływa na ostateczny koszt, ale jego próba. Możesz więc kupić pierścionek z białego złota taniej niż żółtego, wybierając niższą próbę. 

Ile za pierścionek zaręczynowy w zależności od próby złota?

Tak jak zostało wyżej już wspomniane, próba złota ma ogromny wpływ na to, ile zapłacisz za pierścionek zaręczynowy. Najtańsze jest złoto próby 333. To najniższa możliwa próba, która oznacza, że w pierścionku jest 33,3% złota, a pozostałą część stanowią domieszki innych metali. Dużo więcej zapłacisz za pierścionek próby 750, w którym jest 75% złota, jednak najpopularniejszym wyborem jest próba 585. Stanowi ona najlepszy stosunek ceny do trwałości.

Za ile pierścionek zaręczynowy z brylantem, a za ile z innymi kamieniami naturalnymi?

Chociaż najchętniej wybieranymi pierścionkami zaręczynowymi są modele z diamentami, o specyficznym szlifie, dzięki któremu zyskują miano brylantów, to nie brakuje Panów, którzy decydują się na mniej klasyczne kamienie jak szmaragd, szafir czy rubin. Ukryta w nich symbolika sprawia, że czynią one oświadczyny wyjątkowymi. Spośród wielu kamieni najdroższe są brylanty i tak jak w przypadku każdego innego, tak i w tym na cenę wpływa wiele czynników. Dla zrozumienia, skąd wynika cena diamentu, warto poznać zasadę 4C (z ang. carat, colour, clarity, cut), na podstawie której ocenia się jego wartość. Zgodnie z nią to, ile kosztują pierścionki zaręczynowe z brylantami, zależy od:

·         masy kamienia (carat) – wiąże się bezpośrednio ze średnicą i wysokością kamienia. Określana jest w karatach;

·         barwy kamienia (colour) – barwa kamienia jest klasyfikowana za pomocą liter od D do Z, gdzie litera D oznacza najczystszy i najbardziej wartościowy kamień. Wraz ze stopniem jego zażółcenia spada również cena;

·         czystości kamienia (clarity) – koszt pierścionka z diamentem będzie zależał od czystości kamienia, czyli występujących cech wewnątrz kamienia zwanych inkluzjami czy skaz zewnętrznych;

·         kształtu kamienia (cut) – na cenę wpływa szlif kamienia i jakość jego wykończenia, a także uzyskany w ten sposób kształt, który oceniany jest w sześciostopniowej skali.

Zaręczynowy pierścionek

Ty sam decydujesz, ile powinno się wydać na pierścionek zaręczynowy

Drogi pierścionek zaręczynowy nie sprawi, że Twoje małżeństwo będzie bardziej udane niż w przypadku zakupu tańszego modelu. Dlatego też w odpowiedzi na pytanie, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy, doradzamy: “wybieraj mądrze”. W pierwszej kolejności kieruj się gustem Twojej wybranki, a szeroka oferta pierścionków zaręczynowych pozwoli Ci wybrać model, który ją zachwyci w cenie adekwatnej do zasobności Twojego portfela. Jest to symbol Waszej miłości, a nie lokata kapitału, nie zapominaj więc o tym przy zakupie. Oczywiście, jeśli Twoja sytuacja na to pozwala, to nie oszczędzaj na rozpieszczaniu swojej przyszłej żony. 

Ulubione